Jak często się rozciągać, żeby efekty przyszły jak najszybciej?

Jak często? No pewnie, że jak najczęściej.

Ale co to znaczy?

Wszystko zależy od Waszych celów treningowych.🔥 Jeśli potrzebujecie powiększyć zakres ruchu i nie koliduje to z innymi rodzajami aktywności, które są Waszym priorytetem, ➡️jak najczęściej⬅️ może oznaczać:
✔rozciąganie się każdego dnia, kiedy Wasze ciało czuje się gotowe do roboty CZYLI
✔z uwzględnieniem czasu na REGENERACJĘ!

Może to oznaczać np rozciąganie 6x w tygodniu z jednym dniem na odpoczynek, albo 1x w tygodniu z 6 dniami na regenerację (choć zapewne większość ludzi mieści się gdzieś pomiędzy 🙃)

Oczywiście zazwyczaj rozciągania potrzebujecie z jakiegoś powodu (z powodu innych Waszych aktywności) – wtedy to “jak najczęściej” może zmniejszyć się o te inne Wasze treningi (jeśli np zrobienie dwóch w ciągu dnia to za dużo) oraz potrzebną po nich regenerację.

No więc jak to zrobić, żeby efekty przyszły jak najszybciej?
✔Warto dobrać częstotliwość wszystkich aktywności do swoich możliwości,
✔ ćwiczyć mądrze – czyli szukać takich rozwiązań, które przede wszystkim pomogą rozprawić się z naszymi codziennymi problemami motorycznymi (nie oszukujmy się, każdy jakieś tam ma) i na solidnych fundamentach i znajomości własnego ciała budować dalej. Dlaczego tak? No choćby dlatego, żeby
✔unikać kontuzji, które na pewno nie przyspieszają naszej pracy. Warto też
✔pamiętać o regeneracji, bo powtarzając nawet najlepsze ćwiczenia na przemęczeniu efekty będą często odwrotne!☠

No dobra, to ile czasu zajmie taka praca, żeby widzieć efekty? Te drobne widoczne są często nawet z treningu na trening. To nimi powinniśmy się najbardziej cieszyć. Tymi mało spektakularnymi, za to jakże potrzebnymi mikro kroczkami do przodu. Z czasem z tych kroczków utworzy się całkiem długa ścieżka!

Pracując w ten sposób idziemy do przodu najszybciej jak to dla każdego z nas możliwe. Ale ten czas będzie DLA KAŻDEGO INNY i bardzo dobrze! Nadmierne pospieszanie efektów może prowadzić do kontuzji, a na pewno jeśli nasz organizm odczytuje je jako coś inwazyjnego – będzie się przed nimi bronił i efekty szybko będą się cofać.