20160315_kama_59866done-16x8header-mw

Zajęcia opracowane przez Kamę Nienałtowską, w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę na temat anatomii ciała łączą w sobie elementy gimnastyki, tańca, fitnessu i jogi. Ułożone zostały w odpowiedni sposób tak, aby zwiększyć zakres ruchu, wzmocnić ciało i wpłynąć na poprawienie świadomości i precyzji ruchu. To także doskonała okazja, by odpocząć i rozruszać się po całym tygodniu pracy i zwiększyć komfort naszego codziennego życia. Dla wszystkich tych, którzy tańczą, będą doskonałą okazją by popracować nad techniką ruchu i izolacjami poszczególnych partii ciała. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na kondycję i rzeźbią sylwetkę.

Zaczynamy od gruntownej rozgrzewki, która pobudza krążenie, dotlenia i wzmacnia mięśnie, właściwie przygotowując je do bezpiecznych ćwiczeń rozciągających. Skłonione do pracy mięśnie są bardziej podatne na rozciąganie i uelastycznianie. Zestaw ćwiczeń podczas warsztatów standardowych dobrany jest w taki sposób, by równą uwagę poświęcić zarówno giętkości kręgosłupa jak i rozciąganiu nóg do szpagatu i sznurka. Na zajęciach korzystamy przede wszystkim z metod statycznych, jako tych najbezpieczniejszych, najbardziej efektywnych i bezbolesnych. Program uzupełniamy o ćwiczenia stosowane także przez fizjoterapeutów, polegające na świadomej pracy nad spinaniem i rozluźnianiem mięśni. Ćwiczenia w parach uzupełniają program tak, by każdy uczestnik zajęć mógł z nich wyciągnąć swoje indywidualne maksimum. Umiejętne dobranie ćwiczeń pozwala także ograniczyć do minimum, a w większości przypadków nawet zupełnie uniknąć tzw. zakwasów i mikrourazów oraz dyskomfortu spowodowanego nadmiernym wysiłkiem.

Na zajęciach prowadzonych przez Kamę nie tylko ćwiczymy, ale także dowiadujemy się, jak funkcjonuje nasz organizm, jak słuchać i pracować w zgodzie z własnym ciałem. Uczymy jak rozciągać się dbając o bezpieczeństwo i zdrowie stawów i kręgosłupa. Rozciągamy mięśnie, ścięgna, poprawiamy nawilżenie stawów, wzmacniamy kondycję i udowadniamy sobie, że możemy więcej. Widoczne rezultaty, to najlepsza możliwa satysfakcja.

Niezależnie od tego, czy jesteście zawodowcami i rozciągacie się od dawna, czy dopiero chcecie zacząć – warsztaty open level przygotowane zostały tak, by każdy mógł ćwiczyć na swoim poziomie.